برگزاري همايش ترويج تغذيه با شير مادر

همايش ترويج تغذيه با شير مادر با گروه هدف مادران باردار ، شيرده ( اعم از خانه دار و شاغل )در تاريخ 98/05/16به همت مركز آموزشي درماني شهداء قاين و با حضور كارشناسان پايش شير مادر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي بيرجند برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه جناب آقاي حيدري مدير محترم مركز ضمن خوش آمد گويي به ارائه شاخص هاي زايمان و تعداد كودكان تغذيه شده انحصاري با شير مادر در اين مركز پرداختند.

در مبحث آموزشي همايش سركار خانم دكتر دهقاني متخصص محترم زنان و زايمان مطالبي را ايراد فرمودند و در جلسه پرسش و پاسخ مادران نيز پاسخگوي سوالات كتبي و شفاهي مطرح شده بودند.

در ادامه سركار خانم قطبي كارشناس بهداشت و سلامت خانواده شبكه بهداشت و درمان ، اهميت هم آغوشي مادر و نوزاد در ساعات اول تولد ، فوايد تداوم شير مادر تا پايان دو سالگي كودك و نحوه مراقبت هاي ارائه شده از ابتداي بارداري تا پايان شير دهي در مراكز بهداشت و بيمارستان شهرستان را براي مادران حاضر در جلسه آموزش دادند.

در راستاي اهميت تغذيه سالم مادران ، سفره مواد غذايي شير افزا توسط كارشناسان مراكز تهيه و به مادران معرفي گرديد و همين طور كليه حضار با مواد سالم و مغذي نظير شير خرما ، شير برنج ، ميوه و نان غني شده پذيرائي گرديدند و پكيچ هاي آموزشي در اين زمينه در اختيارشان قرار گرفت.

كارشناس محترم دانشگاه پس از مصاحبه با مادران روند آموزش هاي ارائه شده در مركز را پايش نمودند و رضايت خود را اعلام فرمودند.

در پايان جلسه جمعي از مسئولين بيمارستان به همراه كارشناسان معاونت درمان و كارشناسان شبكه بهداشت با اهداي پكيچ آموزشي و تغذيه اي به عيادت مادران باردار و شيرده بستري در بخش زنان رفتند.

عكس هاي برگزاري جلسه به پيوست ارسال مي گردد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
بيمارستان شهداء قاين
تعداد بازدید:
31
تاریخ:
1398/05/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal